Home Finansai Trumpai apie automobilių nuoma ir lizingą

Trumpai apie automobilių nuoma ir lizingą

Automobilio nuoma nesiskiria nuo kitų nuomos būdų. Jei išsinuomojate namą ar butą, mokate užstatą, tada jūs juo pasinaudojate sutartam laikotarpiui, per kurį mokate nustatytą sumą kiekvieną mėnesį. Pasibaigus sutarčiai, turtas grąžinamas namo savininkui.

Taip yra ir su automobilių lizingu. Susitarę, kiek mylių nuvažiuosite kiekvienais metais, sumokėsite fiksuotą mėnesio sumą, dažnai su didesniu pradiniu įnašu, kuris bus indėlis. Laimei, dabar sandoriai tai aiškiai parodo.

Automobilio lizingo suteikiamos galimybės

Pavyzdžiui, 24 mėnesių sutartis, nurodoma kaip 6 + 23, reikštų, kad pirmasis mėnesinis mokėjimas yra šešis kartus didesnis už įprastą sumą (už 150 eurų / mėn. Sandorį pirmąjį mėnesį sumokėtumėte 900 eurų, o vėliau mokėtumėte 23 150 eurus).

Niekada neturėsite automobilio (arba neturėsite galimybės jį nusipirkti), o pasibaigus sandoriui, automobilis grįš į finansų bendrovę.

Tai patikrinta ir, kaip ir turtą, turėsite sumokėti, jei ką nors sugadinote (virš įprasto nusidėvėjimo). Taip pat turėsite sumokėti papildomus mokesčius, jei viršysite sutartą metinę ridą.

Lizingo principas

Paprastai automobilį nuomositės iš finansų įmonės arba kartais tiesiogiai iš gamintojo. Tada jų siūlomas sandoris ir jūsų mokama suma yra pagrįsta jūsų pasirinkta marke ir modeliu, kiek mylių nuvažiuosite ir kiek laiko laikysite automobilį.

Automobilis visam laikui lieka finansų bendrovės nuosavybe, tačiau kadangi visiškai nauji automobiliai greitai nuvertėja (laikui bėgant dar labiau pagreitėja ir didesnė nei vidutinė rida), jį atiduodant automobilis bus vertas daug mažiau.

Kainų modelis

Dauguma lizingo bendrovių parduoda automobilį, kai jis grąžinamas, todėl lizingo kainodaros modelis veikia padengdamas nuostolius ir pelno maržą.

Kadangi lizingo bendrovės paprastai perka kelis automobilius vienu metu, jos už naują automobilį dažnai gali mokėti daug mažiau nei asmenys, todėl nusidėvėjimo suma paprastai yra mažesnė.

Tai gali reikšti, kad tam tikrų modelių lizingo pasiūlymai gali būti konkurencingi ir pasiūlyti pigų būdą sėsti už naujo automobilio vairo.

Pirkti ar nuomotis?

Kadangi automobiliai beveik visada nuvertėja, tai niekada nėra gera investicija. Vis dėlto, jei įsigysite automobilį, bent jau galėsite sumokėti jo vertę, kai norėsite jį pakeisti.

Automobilių nuomos atveju yra kitaip, nes iš pat pradžių žinai, kad sandorio pabaigoje nieko nebegausi.

Todėl pagrindinis klausimas yra tai, ar suma, kurią sumokėtumėte per nuomos laikotarpį, yra didesnė ar mažesnė už sumą, kurią prarastumėte turėdami automobilį ir perparduodami per tą patį laikotarpį (taigi kaina, už kurią pirktumėte) pridėjus visas palūkanų išlaidas, jei jums reikėjo skolintis, atėmus kainą, už kurią tikėtumėtės parduoti).

Jei suma mažesnė, tada Automobilių nuoma būtų pigesnis variantas nei pirkimas, be to, automobilis nebus susietas su grynais pinigais, nes tereikės neatsilikti nuo mėnesinių įmokų. Jei jis didesnis, verčiau nusipirkti automobilį.

Apibendrinant

Jeigu jus domina pigi automobilių nuoma kviečiame apsilankyti sitandgo.lt.

Naujausi