Home Prekės ir paslaugos Stogo paskirtis

Stogo paskirtis

Stogų paskirtis — saugoti pastatą nuo griaunančios vėjo, lietaus, sniego ir ledo jėgos. Tūkstantmečiais tam buvo nau­dojamos organinės medžiagos — meldai ir šiaudai. Dar 800 a. pr. Kr. etruskai naudojo molio plokštes, tuo tarpu romėnai stogams dengti naudojo natū­ralų skalūną. Tvirtos stogo dangos turėjo lemiamų pranašumų: jos buvo atsparesnės oro sąlygoms ir sandaresnės. Stogo dangos iš akmens ir molio ypač tankiai apgyvendintose vietovėse ir miestuose sumažindavo gaisro pavojų.                                                                                                                                                      

      Panaudojimo galimybės

       Tol, kol tiesiogiai po stogu esan­čios patalpos naudojamos vien daiktams pasidėti, pakanka jas apsaugoti tik nuo lietaus ir sniego. Tokių stogo dangų siū­lės yra pralaidžios, kad iš namo vidaus galėtų išgaruoti drėgmė. Kai po stogu esančios patalpos yra gyvenamosios ar vertingų daiktų sandėliavimo paskirties, nuo besiskverbiančios drėgmės būtina geresnė apsauga. Kartu būtina tenkinti reglamentais numatytus šilumos izoliacijos reikalavimus.

Taigi šiuolaikinių stogų struktūra yra kitokia. Po jų dan­ga dažniausiai klojama ruloninė hidroizoliacinė medžiaga bei pa­kankamai storas šilumos izolia­cijos sluoksnis, dažniausiai tarp gegnių dedama akmens vata skirta stogui, geriausia gyvenamose patalpose dėti akmens vatą, o ne stiklo vatą kurią naudojo mūsų senoliai. Akmens vata gaminama pagal stogo išmatavimus t. y., dažniausiai 60 cm pločio tam, kad būtų galima įterpti ją tarp gegnių ir užimtu mažiau laiko jją pjaustant. Dar virš naudojamų pa­talpų dengiama garų izoliacinė plėvelė, neleidžianti skverbtis ir kondensuotis drėgmei, sudrėk­ti izoliacinėms medžiagoms ir pūti medienos konstrukcijoms. Kai kuriose konstrukcijos dalyse suformuoti vėdinimo tarpai leidžia išgaruoti įsiskverbusiai drėgmei.

Mūsų bloge ar svetainėje rasite informacijos, kaip suformuoti stogo drėgmės ir šilumos izoliaciją. Instrukcijose aprašoma, kaip pagerinti esamą stogo dangą ar naujai uždengti nedidelį stogą ar reikalingas stogo remontas. Stogą dengiančiam meistrui keliamos tam tikros sąlygos. Jam neturi svaigti galva, jis turi gebėti saugiai laipioti kopėčio­mis, pastoliais ar skersiniais. Be to, būtina laikytis saugos tai­syklių, kurių pagrindinis tikslas — patį meistrą apsaugoti nuo nukritimo bei praeivius — nuo krintančių daiktų.

Darbiniai rūbai

Saugiam laipiojimui ant stogo rekomenduojama dėvėti batus profiliuotu neslidžių padu. Ap­sauginis šalmas apsaugos nuo krintančių dalių.

Kopėčios

Kopėčios gali įsmukti į minkštą pagrindą, nuslysti ar nuvirsti, jei yra atremtos pernelyg stačiu kampu. Kad kopėčios neįsmuk­tų, apsaugos po apačia padėtos plačios plokštės ar lentos; ko­pėčios nenuslys, jeigu jas, pvz., pririšime prie stogo gegnių. Tinkamiausias kopėčių atrėmimo kampas yra 68-75°.  Atrėmimo kampą galima nustatyti, horizontaliai ištiesus žastą.

Naujausi

Tiekimo valdymo programos

Stogo paskirtis

Paskolos nuo 18 metų