Home Laisvalaikis Pigūs būdai užimti vaikus per gimtadienį

Pigūs būdai užimti vaikus per gimtadienį

Žaidimai – tai ne vien smagus laiko praleidimas ar pramoga. Jeigu kalba eina apie vaiko ugdymą, tai kartu gali būti puikus būdas treniruoti tam tikrus įpročiu ar gebėjimus. Vienas iš jų žinoma yra ir kūrybiškumas.

Kalbant apie šį gebėjimą, įvairi veikla galėti padėti kiekvienam žmogui išmokti geriau spręsti įvairias problemas ar reikšti savo talentą naujais, dar iki tol nemokėtais būdais.

Kartu straipsnyje pateiksime ir konkrečius žaidimų pavyzdžius, taip pat gyvenantiems Kauno apylinkėse rekomenduojame apsilankyti žaidimo kambaryje Kaune.

Artimos aplinkos tyrinėjimas

Labai paprastas užsiėmimas kartu su savo atžala būtų tiesiog išeiti pasivaikščioti po savo kiemą ar kaimynystę. Paklauskite jo keletos lengvų klausimų: “Ko ieško šunelis uostinėdamas po pievą”? Arba “Kur ruošiasi į automobilį daiktus kraunantis kaimynas?”

Toks užsiėmimas skatina vaikus laisvai galvoti ir bandyti savais žodžiais paaiškinti vienokius ar kitokius aplinkos įvykius. Patiems mažiausiems daugelis dalykų bus labai nauji ir įdomūs, todėl bandymas paaiškinti jiems sudarys naują aplinkos perspektyvą.

Muzika jūsų namuose

Pasileiskite mėgstamiausios savo ir vaiko muzikos ir pabandykite kartu pritarti muzikai su namuose esančiais daiktais. Tai nebūtinai gali būti puodai ar lėkštės, o kad ir ties patys vaiko žaislai ar kiti paprasti daiktai.

Žinoma, per daug triukšmauti nereikėtų tam, kad nesupykdyti aplinkinių žmonių, tačiau toks užsiėmimas vaiką gali nuo mažens supažindinti su muzika ir ritmu be jokių apribojimų.

Kūrybinis procesas mąstant

Dar vienas itin paprastas žaidimas kuris itin paskatina kūrybą – pasakojimų istorijų pratęsimas. Tai gali būti linksma istorija, eilėraštis ar tiesiog pasaka kurią vaikas labai mėgsta. Juk jūsų atžala ko gero tikrai yra paklausęs “O tai kas buvo toliau”?

Niekas nedraudžia pamąstyti apie tai kaip veikėjų gyvenimas tęsėsi toliau, kad ir pasibaigus pasakai. Žinoma, leiskite pačiam vaikui kaip įmanoma labiau prisidėti prie viso kūrybos proceso. Tokiu būdu ne tik lavės jo gebėjimas raiškiai pasakoti, tačiau kartu vystys ir kalbinius sugebėjimus.

Dangaus tyrinėjimas

Kitas itin paprastas žaidimas būtų tiesiog atsigulti ant pievutės gamtoje ar savo namo kiemelyje ir pradėti stebėti debesis kuomet jų yra daugybė. Pažvelkite į debesis ir paklauskite vaiko ką jis juose įžvelgia.

Juk kiekvienas danguje esantis debesis yra skirtingas, o tikėtina, kad ir patys pažvelgdami viršun pastebėsite kažką įdomaus ar unikalaus. Toks pratimas – tik į naudą vaizduotei lavinti.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pateikėme keletą kūrybą skatinančių vaikų žaidimų kuriems praktiškai nereikia jokių priemonių, tačiau jie vis vien yra smagūs ir turintys stiprų lavinantį efektą.

Viskas ko reikės jums kaip tėveliams – skirti šiek tiek laiko bendravimui su vaiku ir tikėtina, jog tikrai paskatinsite jį būti kūrybiškesniu.

Paruošta pagal mstovykla.lt informaciją.

Naujausi