Home Buitis Namų apšvietimo keitimas

Namų apšvietimo keitimas


Namų apšvietimas yra svarbi detalė, kuris turi ne tik funkcines, bet ir estetines savybes.

Tam, kad būtų galima suderinti šiuos du veiksnius, pastaruoju metu namų savininkai stengiasi pereiti prie naujovių bei inovacijų. Viena iš šiuolaikiškiausių idėjų yra įdiegti ekologišką namų apšvietimą ne tik namuose, bet ir erdvėje prie namų.

Lauko šviestuvai, LED lemputės bei modernios technologijos padeda įgyvendinti šią koncepciją. Šiame straipsnyje aptarsime kaip pakeisti namų apšvietimą taip, kad jis ne tik atliktų savo funkciją, bet ir būtų tvarus aplinkai.

Foninio apšvietimo ekologiški sprendimai

Akivaizdžiausias žingsnis siekiant, kad jūsų foninis apšvietimas būtų ekologiškas, yra pakeisti tuos senus šviestuvus! Dabar, kai energiją taupančios parinktys tapo pagrindinėmis, lengva pereiti prie saulės energiją naudojančio ar LED apšvietimo, atsižvelgiant į lauko poreikius.

Senų kaitrinių šviestuvų pakeitimas

Saulės apšvietimas yra puikus senų kaitrinių šviestuvų pakaitalas, nes jie saulės galingą (ir nemokamą) energiją paverčia elektra! Jas lengva montuoti ir jos nereikalauja daug priežiūros.

Pagalvokite pakeisti žibintus tokiose vietose kaip jūsų takas, terasas, aplink duris, žibintų stulpelyje ar sode, kad galėtumėte pradėti naudoti saulės įrenginius.

Pirmiausia įdiegę saulės energiją naudojančias lemputes šiose vietose, galėsite išsiaiškinti naudingiausias saulės apšvietimo naudojimo vietas prieš visiškai perjungiant. Jums nereikės jaudintis dėl energijos švaistymo, kai pamiršite išjungti ir verandos šviesą!

Senų lempučių keitimas

Senų lempučių keitimas LED žibintais yra dar vienas paprastas sprendimas, kad jūsų lauko apšvietimas būtų ekologiškas. Pasak Treehuggerio, viena LED lemputė gali „sumažinti energijos sąnaudas 80–90% ir tarnauti maždaug 100 000 valandų“. Pakalbėkime apie išlaidų taupymą!

Vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti įrengiant lauko apšvietimą, yra saugumas. LED lemputės yra daug saugesnės ir tvirtesnės nei įprastas apšvietimas. LED lempučių naudojimas sumažina degimo riziką tais ilgais, sausais vasaros mėnesiais, nes jos dega daug vėsiau nei tradicinės lemputės.

LED lemputės taip pat atsparesnės oro sąlygoms, nes gaminamos naudojant ne stiklą, o tvirtą epoksidą. Galiausiai, LED lempučių šviesa netraukia vabzdžių, kaip kad įprasti žibintai, todėl vasaros naktys gali būti be kenkėjų.

Ekologiška aparatūra

Įdiegę ekologišką aparatūrą, galite pasidomėti ekologiška technologija, kad jūsų namų lauko apšvietimas būtų dar efektyvesnis. Šiuolaikiniame aplinką tausojančiame pasaulyje yra šimtai techninių galimybių saugoti gamtą neišeinant iš namų.

Nemokamos programos ataskaitoms

Atsisiųsti nemokamas programas, tokias kaip „Kill-Ur-Watts“, „Energy Tracker“ ir „Wiser EMS“, jos yra puikus būdas pradėti taupyti energiją. Šios programos yra skirtos vartotojams šviesti apie energijos taupymo, vartojimo mažinimo ir mėnesinių išlaidų mažinimo būdus.

Pavyzdžiui, „Kill-Ur-Watts“ ims duomenis iš jūsų paslaugų teikėjų ir padės nustatyti vietas, kuriose galite sumažinti išlaidas. Keliais paprastais paspaudimais geriau suprasite tiesioginę įtaką savo namų tvarumui.

Namų automatika

Namų automatika tampa vis labiau paplitusi. Išmaniojo namo technologija leidžia namų savininkams vienu mygtuko paspaudimu nuotoliniu būdu valdyti viską – nuo žibintų, šildymo ir vandens iki naminių gyvūnėlių tiektuvų, durų skambučių ir žaliuzių.

Nors ši parinktis kai kam gali pasirodyti per daug mokslinė, namų prijungimas prie išmaniosios sistemos gali būti gana paprastas. Jei turite internetą, galite prijungti savo šviesos šaltinius prie savo tinklo ir visiškai kontroliuoti savo komunalines paslaugas iš bet kurios pasaulio vietos.

Pavyzdžiui, ką daryti, jei paliksite įjungtas terasos šviesas ir išvažiuosite atostogoms?

Užsidegus šiems žibintams tam tikrą laiką tikrai padidės jūsų elektros sąskaita! Prisijungę prie išmaniojos namo sistemos, galėsite prisijungti telefone ir išjungti šviesą, net jei būtumėte išvykę iš šalies

Apibendrinant

Dabar atėjo laikas įjungti savo kūrybinį mąstymą ir pritaikyti lauko apšvietimą pagal jūsų gyvenimo būdą.

Norint susipažinti su ekologiškais šviestuvais plačiau kviečiame apsilankyti bijunai-prienamo.lt

Naujausi